top of page

historia nobo

Girl Wearing Dress
9DCBACE2-D6DD-46FB-8064-F095AC68BCA0.jpg
IMG_E1517.JPG

Nobo to organiczna estetyka, ręcznie budowana ceramika gdzie na jej powierzchni znajdziesz ślady moich odcisków dłoni.

Moje podejście do pracy jest eksperymentalne, gdy nie stosuję się do procedur codziennie wymyślam nowe zasady. Modelowanie ręczne, zamiast pracy na kole, dodatkowo podkreśla indywidualność każdego projektu. Każdy przedmiot w nobo jest unikalny, ma nieco inny kształt lub rozmiar, a czasem nawet kolor może lekko się różnić. To sprawia, że ręcznie robiona ceramika jest taka wyjątkowa. Mam nadzieję, że zobaczysz tę pasję odzwierciedloną w moich  pracach i że spodoba ci się tak samo jak mi podczas jej tworzenia.

IMG_E1319.JPG

W 2020 ceramika nobo została wyróżniona w Vogue Polska jako jedna z siedmiu najpiękniejszych polskich marek. To wyróżnienie było dla mnie nie tylko niesamowitą radością, ale także potwierdzeniem mojej pasji i zaangażowania w tworzenie ceramiki. Niesamowita inspiracją do dalszego rozwoju i eksplorowania nowych kreatywnych ścieżek.

W 2021 miałam przyjemność współtworzyć kolekcję MANUBA dla Gdynia Design Days.  Zaproszenie do współpracy było dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Inspiracją do wykonania patery frykas była wzburzona fala, a cały proces twórczy można zobaczyć TUTAJ.

MANUBA 2021_AL_-30.jpg
IMG_5418.jpg

W 2022 roku miało miejsce kolejne wydarzenie, które całkowicie pochłonęło mój czas i uwagę - na świat przyszła moja córka. To wyjątkowe doświadczenie sprawiło, że skupiam się głównie na sobie i mojej rodzinie. Chociaż czasami jest to wymagające, korzystam z tej okazji, żeby zebrać pomysły na nowe projekty i doskonalić swoje umiejętności. Przyszedł czas na rozwinięcie swojej kreatywności i odnalezienie równowagi między życiem osobistym a pasją artystyczną.

@noboceramics

 

Ciekawią Cię kulisy życia pracowni, zapraszam na mój Instagram gdzie dzielę się momentami ze swojego studio i nie tylko.

bottom of page